تبلیغات
خبرهای دزفول - گروه دزفول - استان شدن دزفول - وبلاگ دزفول - dezful city , dezful news , dezful - دلابلی بر رد تغییر مسیر آزاد راه خلیج فارس
 
خبرهای دزفول - گروه دزفول - استان شدن دزفول - وبلاگ دزفول - dezful city , dezful news , dezful
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد


نظرسنجی
مهمترین مشکل شهر دزفول چیست ؟


دلابلی بر رد تغییر مسیر آزاد راه خلیج فارس

تلاش برخی مدیران  ارشد استان خوزستان در خصوص تغییر مسیر آزاد راه  خلیج فارس  از کریدور شرقی به غرب استان  (واقع در فاصله 45 کیلومتری مرز عراق) با توجه به نکات زیر میتواند جالب  توجه باشد:
1- با پایان یافتن جنگ تحمیلی و تجارب کسب شده از جنگ، مقام معظم رهبری(مد) تاکیدات خاصی را مبنی بر در نظر گرفتن عوامل دفاع غیر عامل در اجرای تمامی پروژه- های کلان کشور داشته اند و اجرای کریدور شرقی با فاصله حدود 102 کیلومتر از مرز ، عبور آزاد راه از شرق شهرهای بزرگی چون دزفول و شوشتر، وجود رودخانه های متعدد کوچک و بزرگ، وجود بیشه ها و کوه ها و دره ها و غیره، همه و همه مبتنی بر همین منویات مقام معظم رهبری(مد) بوده و میباشد. لذا با این تفاسیر بی تفاوتی و بی توجهی  برخی از مدیران ارشد دولت نهم !! – که اتفاقا همواره مورد لطف و عنایت خاص معظم له بوده و میباشند – به رهنمودهای همواره ارزشمند مقام معظم رهبری(مد) بیش از پیش دل هر ایرانی مومن و ولایتمداری را بدرد آورده و موجب تاسفات عمیق است.!! 

دلابلی بر رد تغییر مسیر آزاد راه خلیج فارس

تلاش برخی مدیران  ارشد استان خوزستان در خصوص تغییر مسیر آزاد راه  خلیج فارس  از کریدور شرقی به غرب استان  (واقع در فاصله 45 کیلومتری مرز عراق) با توجه به نکات زیر میتواند جالب  توجه باشد:

1- با پایان یافتن جنگ تحمیلی و تجارب کسب شده از جنگ، مقام معظم رهبری(مد) تاکیدات خاصی را مبنی بر در نظر گرفتن عوامل دفاع غیر عامل در اجرای تمامی پروژه- های کلان کشور داشته اند و اجرای کریدور شرقی با فاصله حدود 102 کیلومتر از مرز ، عبور آزاد راه از شرق شهرهای بزرگی چون دزفول و شوشتر، وجود رودخانه های متعدد کوچک و بزرگ، وجود بیشه ها و کوه ها و دره ها و غیره، همه و همه مبتنی بر همین منویات مقام معظم رهبری(مد) بوده و میباشد.


 لذا با این تفاسیر بی تفاوتی و بی توجهی  برخی از مدیران ارشد دولت نهم !! – که اتفاقا همواره مورد لطف و عنایت خاص معظم له بوده و میباشند – به رهنمودهای همواره ارزشمند مقام معظم رهبری(مد) بیش از پیش دل هر ایرانی مومن و ولایتمداری را بدرد آورده و موجب تاسفات عمیق است.!! 

2- در حالی که دولت مهرورز نهم بر مسایلی چون گسترش عدالت و فقر زدایی تاکید دارند برخی از مدیران همین دولت!! با تغییر مسیر آزاد راه، یک میلیون و دویست هزار نفر را در  مسیر عبور این آزاد راه نادیده گرفته  و این تعداد انسان شریف را از تبعات مهم اقتصادی و تحولات بعدی آن محروم مینمایند و در عوض تنها پنجاه هزار نفر را در مسیر آزاد راه قرار میدهند.

3- کریدور شرقی (مسیر دزفول-شوشتر- ملاثانی  و..) بطول 137 کیلومتر از شرق اهواز گذشته در حالیکه کریدور غربی (مسیر اندیمشک- شوش- اهواز) بطول 127 کیلومتر به غرب اهواز منتهی شده و برای اتصال آن به ادامه مسیر آزاد راه به سمت ماهشهر باید 27 کیلومتر آزاد راه اضافه تر احداث نمود !! و یا اینکه آزاد راه را از جاده کمربندی اهواز – که اتفاقاً خود از درون شهر اهواز میگذرد!!- عبور داد که علاوه بر بی معنا شدن مفهوم آزاد راه مشکلات زیادی را بر مشکلات عدیده ترافیکی این مرکز صنعتی استان خواهد افزود.

4- مسیر کریدور غربی در بین مسیر راه آهن و جاده فعلی شوش اهواز قرار داشته که فارغ از بروز مسایلی مثل جنگ، در صورت بروز حوادث غیر مترقبه ای چون سیل، زلزله، گرد و غبار شدید و ..... هرسه راه ارتباطی با جنوب استان قطع شده و در صورت وقوع هرگونه حادثه غیر مترقبه، فاجعه انسانی غیر قابل جبرانی به وقوع خواهد پیوست !

5- کریدور غربی(اندیمشک- اهواز ) با عبور از میان مزارع بیشمار واقع در مسیر، قطب کشاورزی منطقه را نشانه رفته!! در حالیکه بیشتر مسیر کریدور شرقی سنگلاخ و بیابان  بوده و بیشتر اراضی نیز دولتی بوده و لذا براحتی قابل تحصیل است.

6- درجه حرارت هوا در کریدور شرقی بعلت وجود باغات متعدد و رودخانه ها و... بین 7-6  درجه خنک تر از مسیر غربی بوده که خود عاملی تاثیر گذار در کاهش استهلاک وسایل نقلیه و نیز آرامش بیشتر رانندگان حین رانندگی و کاهش آمار نگران کننده تصادفات در جاده ها میباشد.

7- کریدور غربی (دزفول- شوشتر- ملاثانی) با عبور از نزدیکی بسیاری از جاذبه های طبیعی و گردشگری استان مثل منطقه باستانی جندی شاپور، چغامیش، شهر باستانی شوشتر و نیز عبوراز مجاورت شهر باستانی پارسوماش( مسجد سلیمان) ضمن فراهم آوردن زمینه جهت معرفی بهتر این مناطق، با تسهیل امکان ارتباط دیگر استان ها  با این نواحی، کمک شایانی به توسعه صنعت گردشگری استان و بلکه کشور مینماید و میتواند سالیانه درآمد زیادی را نصیب کشور کند.8- البته نادیده گرفتن این همه عوامل از طرف برخی مدیران استانی، نه تنها شبهه برانگیز بوده که بر اساس اقوال گذشته آقایان !! نوعی خلف وعده و خیانت به آرمانهای وعده داده شده توسط دولت خدمتگذار مبنی بر گسترش عدالت و اداره امور کشور به دست افراد ذیصلاح به حساب می آید که جا دارد مسئولین مربوطه(علی الخصوص وزیر راه و شخص استاندار ) با آگاهی و احساس مسئولیت اجازه سوء استفاده برخی مدیران استان از اعتماد مردم شهید پرور استان را نداده و با متخلفین و تضییع کنندگان بیت المال برخورد  قاطع کنند تا دیگر شاهد  ذبح منافع و مصالح ملی به پای سلایق شخصی و گروهی نباشیم.
 

ارسالی توسط : انجمن عدالتخواهی دزفول

نوع مطلب : نقد و پاسخ دزفول، 
برچسب ها :

تبلیغات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه